אירוע שבת חתן | כפר הנופש אלמוג

אחד האירועים היותר יפים היהדות הוא אירוע של שבת חתן. אירוע אשר גם משפחות חילוניות רבות מקפידות שלא לפסוח עליו, אפילו שמדובר באירוע שיש הבדל בין המנהגים של הספרדים ולבין המנהגים של האשכנזים בהקשר של הזמן לקיימו. מסיבות רווקים / רווקות, טקס חינה ושבת חתן, משלימים את טקס הנישואין והופכים אותו לשיא של אירועים שנמשכים שבועיים או שלושה, כך שהחתונה היא לא ערב אחד אלא רצף של אירועים וטקסים שכל אחד מהם בעל אופי שונה, אשר משאירים טעם טוב ומזכרת לכל החיים.

 

המנהגים המקובלים של שבת חתן

 

האשכנזים נוהגים לערוך את האירוע בתפילת שחרית של שבת לפני החתונה, כאשר החתן מתכבד בעלייה לתורה, שלאחריה נהוג לזרוק עליו סוכריות, וכן גם אביו וחמו העתידי. לעיתים עולים לתורה גם בני משפחה אחרים. לאחריה מוזמנת משפחת הכלה לארוחת צהריים אצל הורי החתן.

 

הספרדים נוהגים לערוך את האירוע בתפילת שחרית של שבת שלאחר החתונה, והחתן מתכבד לקרוא את ההפטרה. לאחר התפילה נערכת סעודה גדולה אליה מגיעים גם חברי קהילה ומתפללים מבית הכנסת, והסעודה מלווה בזמירות ושירים.

 

אירוע של שבת חתן מאפשר מפגש נוסף בין בני משפחת הכלה למשפחת החתן, מפגש מסוג אחר, ללא המוזיקה הרועשת הקיימת באולם שמחות. הארוחה יכולה לשמש הזדמנות לישיבה נינוחה, לשיחה זורמת, לקירוב לבבות ולהעמקת ההיכרות בין שתי המשפחות.

 

איפה עורכים אירוע של שבת חתן?

 

בעבר, היה ברור שעורכים את הארוחה בבית משפחת החתן (אצל האשכנזים) או באולם שמהווה חלק מבית הכנסת (אצל הספרדים). היום משפחות רבות נוהגות לצאת לסעודה מחוץ לבית. יש מי שמזמין את כל המשפחה לארוחה במסעדה, כמובן שיש לתאם זאת מראש. יש מי ששוכר אולם קטן בסביבת הבית: בית תרבות, מרכז יישובי, מתנ"ס ועוד, אליו מזמינים שירותי.

 

יש משפחות אשר בוחרות לצאת במשותף לבית מלון, לשכור מספר חדרים, ולקיים את התפילה ואת הסעודות באותו מקום ביחד, ללא אנשים מחוץ למעגל המשפחתי. סוף שבוע כזה במלון מאפשר גם הזדמנות למנוחה.

 

אנחנו בכפר הנופש אלמוג מזמינים אתכם להתארח אצלנו לחוויה באווירה פסטורלית ורגועה עם נוף עוצר נשימה של מדבר יהודה וים המלח. אצלנו תיהנו מחדרי אירוח ברמה, אוכל איכותי במקום שקט במרחק קצר מירושלים.

כפר הנופש אלמוג - לפרטים נוספים חייגו: 053-9424587

אולי יעניין אתכם לקרוא על קייטרינג לשבת חתן? למאמר לחץ כאן >>>

כפר הנופש אלמוג

053-942-4587