טיפים לצמצום ההוצאות | כפר הנופש אלמוג

משפחות רבות נוהגות לערוך אירוע שבת חתן - מנהג עתיק שנים במסורת היהודית. את השבת חתן נהוג לערוך בשבת הראשונה שלאחר החתונה ובהתחשב בעובדה כי הוצאות החתונה היו גדולות למדיי וישנם כאלה אשר עורכים גם את טקס החינה שזו גם כן הוצאה בפני עצמה, הרי שקיום עוד אירוע במועד כל כך סמוך מקשה מאוד מבחינה כלכלית. לכן, למרות שיש משפחות שלא מוותרות על טקס השבת חתן, יש גם כאלה אשר מוותרות בשל ההוצאות הכרוכות בכך.

 

לכן, למי שבכל זאת לא רוצה לוותר על הטקס וגם לא להיקלע להוצאות כלכליות כבדות, הנה מספר טיפים בכדי להקל על ההוצאות וגם איך לארגן את האירוע בצורה מסודרת:

 

• רשימת מוזמנים

מומלץ לעשות רשימה מדוקדקת של מוזמנים מצד 2 המשפחות. מטרת אירוע השבת חתן היא בסופו של דבר לאחד בין 2 המשפחות שיכירו יותר אחד את השנייה, אך אין צורך להזמין כל מיני בני משפה רחוקים או דודים, כדאי להכין רשימה מצומצמת של המשפחה הקרובה באמת, אלה שיש באמת סבירות גבוהה שייפגשו בארוחות חג ואירועים משפחתיים כאלו ואחרים.

 

• בחירת המקום

האופציה הנפוצה ביותר היא לערוך שבת חתן במלון. אין ספק כי מלון זו אופציה נוחה ביותר, שכן ניתן להשכיר מספר חדרים צמודים זה לזה ויש לא מעט בתי מלון המספקים אולם אירועים קטן בתוך המלון, שם ניתן לערוך את הטקס. אך יחד עם זאת, שבת חתן במלון זו אלטרנטיבה יקרה ביותר ותעלה כמה עשרות אלפי שקלים לפחות. לכן אפשר לבדוק אופציות נוספות כמו: בתי הארחה, מלונית, צימרים למשפחות ועוד. כשכמובן במקומות אלה, במרבית המקרים גם יספקו לכם קייטרינג.

 

אם עדיין לא מצאתם משהו שיענה לדרישתכם ואתם נחושים לערוך את הטקס במלון, חפשו כאלה המיועדים לשבת חתן (ויש כאלה), אלה זולים משמעותית ממלונות הפאר. בנוסף חשוב לציין משהו לגבי המיקום הגיאוגרפי, אם מרבית המוזמנים אמורים להגיע מאזור מסוים אז כמובן לנסות לבדוק מקום באותו אזור, אך אם הם מגיעים מכל האזורים בארץ, בחרו מקום באזור מרכז שיהיה נח ונגיש לכולם.

 

• הקייטרינג

תמיד כדאי לבדוק אופציה של קייטרינג של המקום במקום להזמין קייטרינג חיצוני. כך ההוצאה תהיה פחותה. כמובן, כדאי לבקש לעשות טעימות לפני כדי שתהיו בטוחים לגבי המנות שאתם הולכים לקבל.

 

• עוד כמה טיפים קטנים בכל הקשור לארגון:

כדאי שכולם יגיעו ביום חמישי בכדי למנוע בעיות בירוקרטיה וגם בכדי שיהיה מספיק זמן כדי להכיר אחד את השני. קבעו לוח זמנים מסודר ועדכנו את כל המוזמנים בכדי שכולם יידעו בדיוק לאן צריך להגיע, איפה להיות ומתי בכדי שלא יהיו אי הבנות מיותרות.

כפר הנופש אלמוג - לפרטים נוספים חייגו: 053-9424587

אולי יעניין אתכם לקרוא על הסיבות

לשבת חתן? למאמר לחץ כאן >>>

כפר הנופש אלמוג

053-942-4587